+38 (067) 120-00-94
+38 (099) 120-00-49
0
0

Ваш кошик порожній!

Біометричні замки порівняно недавно почали продаватися на ринку. Вони складаються із зовнішньої частини з корпусом, сканером відбитків пальців. Усередині розташовуються керуючі мікросхеми та механічний тип замикаючої системи. Елементи електроживлення розташувалися в спеціально відведеному для них відсіку.

Популярні різновиди біометричних замків

Сьогодні випускаються такі типи замків зі сканером відбитків по виду монтажу:

  1. Врізні. Внутрішні елементи згаданих пристроїв розташовуються в дверній створці. Коли необхідно зайти в замкнені кімнату до сенсора притискається палець. Під час виходу з приміщення двері відкриваються звичайним поворотом рукоятки або натисканням кнопки.
  2. Накладні. Внутрішні і зовнішні елементи конструкції розташовуються в одному корпусі. З боку вулиці є сканер відбитків, а з боку охоронюваного простору - кнопка для блокування або розблокування пристрою.
  3. Нагадують ручку. Цей різновид дактилоскопічних замків дозволяє доповнити біометричну систему до вже існуючих пристроїв для захисту приміщень. Її роботою контролюється язичок, розташований в раніше змонтованому замку. Коли ідентифікація успішно закінчиться, натисканням рукоятки він в'їде всередину двері. Зовнішній і внутрішній блок з'єднуються просунути крізь стулку кабелем.
  4. Комбіновані. Як відомо, працездатність біометричних сканерів іноді порушується. Тому треба додавати елемент, що страхує власників від збою головних деталей. Їм може бути механічний ключ, магнітна карта або пульт для дистанційного керування. Кожен зі згаданих методів по-своєму привабливий. Недорогими картами нескладно користуватися, а ключ зручний для багатьох людей. Але найкращим рішенням стане установка кодової системи. Перші два вироби доводиться носити з собою, а код потрібно тільки запам'ятати.

За методом сканування папілярних візерунків дактилоскопічні замки бувають:

  •  Ємнісні. Головною деталлю сканера є матриця з напівпровідниковими переходами. Коли господар прикладає власний палець, їх ємність змінює початкове значення. Інформація про цю подію реєструється контролером зчитувального апарату, який формує цифрову модель відбитка і порівнює її з зберігаються в пам'яті зразками. Якщо відбиток збігся з шаблоном, контролер посилає замикаючого механізму команду «Відкрийся». Недоліком є ​​злом ємнісних сканерів допомогою імітують папілярний візерунок шкіри пристосувань.
  • Оптичні. Основним елементом є цифрова відеокамера, а сканер замку обладнаний освітлюваною пластиною. Коли людина піднесе до пристрою епітелій пальця, при контакті з пластиною світло переломлюється на ділянках проходження папілярних ліній. Змінений кут падіння променів потрапляє в об'єктив камери. Її матриця сформує оцифрованную модель сліду, а контролер порівняє з розташованим в пам'яті шаблоном. Недолік полягає в тому, що сканери легко обманюються муляжами, а процес розпізнавання не діє після прикладання замерзлих або забруднених пальців.
  • Температурні. У конструкції таких апаратів присутні чутливі до термічної дії елементи. Коли до сканера прикладається палець намагається увійти в приміщення людини, поверхня сенсора починає нагріватися. Що має термоелементи матриця вибудовує цифровий візерунок отриманого відбитка, а контролер порівнює результат з розташованими в базі даних відомостями. Якщо зразки збіглися між собою, замок відмикається. Температурні сканери неможливо обдурити муляжем, але їх працездатність знижується в літню спеку і зимовий холод.

Переваги та недоліки біометричних замків

Замки з дактилоскопічним сканером дозволяють не застосовувати додаткові відкривають елементи, наприклад, ключі. Тому вони не піддаються традиційним способам злому через просвердлення, бампінг або маніпуляції відмичкою. Інші плюси представлені:

  1. Адмініструванням користувачів, найбільша кількість яких може досягати ста чоловік.
  2. Живлення енергією від акумуляторної батареї або централізованої електричної мережі.
  3. Захищеністю начинки від сильного зволоження і екстремальних показників температури.
  4. Міцними матеріалами, які не ламаються під час нанесення дуже сильних ударів.
  5. Нагадуваннями про незакриті стулці, спустошенні батареї, спробі злому.
  6. Підсвічуванням і можливістю управління через дистанційний пульт.

Особливості вибору

Здійснюючи вибір замка з дактилоскопічний сканером, господар оселі повинен спочатку визначити категорію секретності, а також стійкість до механічних навантажень. Подібні критерії впливають на період, який злодій витрачає при зломі захисного механізму, і тривалість терміну експлуатації апаратів. Хорошими показниками володіють моделі, що належать до третьої категорії секретності. Серед переглядаються в техпаспорті характеристик велику важливість має також обсяг пам'яті дактилоскопічного сканера.

Найоптимальнішим його значенням є сто папілярних візерунків. Якщо замок монтується на двері в офісне приміщення або відкривається багатьма людьми, рекомендується купувати апарати з пам'яттю, що вміщає до двохсот шаблонних відбитків. Також покупцям потрібно враховувати ремонтопридатність і можливість сервісного обслуговування системи, що дозволить усувати з'являються при експлуатації неполадки.