Звичайні двері зі старим врізним замків і без запобіжної фурнітури - це практично запрошення для злодіїв і недоброзичливців. Тому першим кроком до безпеки, вашого житла, є покупка якісної двері і надійного замкового механізму. Ось кілька порад, на що необхідно звернути увагу при виборі врізного замкових механізмів і якісної фурнітури в цілому.

Купуйте тільки у експертів

 1. Для покупки циліндра і врізного замка звертайтеся тільки до компаній, які продають сертифіковану продукцію і функціонують на ринку замково-залізних виробів кілька років. Досвід і практичні рекомендації, а також великий асортимент продукції, допоможуть зробити раціональний вибір під конкретні умови і потреби в цілому.
 2. Вибирайте тільки замки з сертифікатом. При виборі орієнтуйтеся на стандарти - вимагайте від продавця тільки товари з сертифікатом за стандартом.
  Існує чотири класи безпеки, і чим клас вище, тим система якісніше. Уникайте покупки несертифікованих замкових механізмів, тому що ви ризикуєте витратити гроші на неякісний продукт.
 3. У комплектацію хорошого замку завжди входить інструкція по установці, рекомендації по його обслуговуванню, карту безпеки, інформацію про виробництво запасних ключів. Якщо ви виявите, що запасні ключі від замка може виготовити будь-хто без пред'явлення карти безпеки або іншого документа, що посвідчує особу, вам не слід купувати замок.
 4. Не обманюйте себе ціною. У більшості випадків, чим дорожче замок, тим краще він захищає. Однак це не означає, що більш дешеві товари неякісні.
 5. Деякі замки виглядають незвично і викликають у людей помилкове відчуття безпеки. Це збиває з пантелику, особливо з циліндровими вставками, тому що на перший погляд всі вони виглядають однаково. Однак секретність і особливості замкових циліндрів можуть значно відрізнятися!
 6. Також необхідно врахувати, особливості використання врізного замка, а саме в яких умовах він буде використовуватися і де буде встановлений - вхідні або міжкімнатні двері, гаражні двері, або хвіртка,
 7. Зверніть увагу на сторону відкривання дверей. Двері можуть бути з лівого і правого стороною відкривання, тому при покупці необхідно знати, права у вас двері або ліва, праві двері має петлі праворуч і замок зліва.
 8. При виборі також необхідно знати крок - відстань між центром осі квадрата, і центром отвору для циліндрового механізму. Крім того важливі глибина виїмки, відстань від передньої частини врізного замка до осі отвору для циліндра, висота і ширина передньої частини, тобто планки, яку видно на вузькому краї двері.
 9. Коли ми говоримо про квартирне замку, ми зазвичай маємо на увазі виразний замок, тобто металеву деталь, яка вставляється в двері з циліндровим механізмом. Але виразний механізм і циліндр (серцевина) купуються окремо!
 10. Для вибору циліндра необхідно знати товщину дверей без фурнітури, відстань між кріпильним гвинтом циліндра і зовнішнім краєм фурнітури на зовнішній стороні дверей і відстань між кріпильним гвинтом вставки і зовнішнім краєм фурнітури на внутрішній стороні дверей. За цим значенням розраховується розмір циліндрового механізму. Циліндричні пластини зазвичай бувають односторонніми або двосторонніми, вони можуть мати кнопку на одній стороні. У них різні профілі замкових отворів і різні ступені опору.
 11. Для вхідних дверей рекомендується використовувати кілька замкових механізмів з різними типами секретності! Крім основного, можна купити і додатковий - найчастіше його встановлюють у верхній частині дверей.

Консультуйтеся у тих хто буде ставити замок

Якщо ви не знаєте, який замок підходить саме до вашої двері, зверніться за консультацією до слюсаря-установника.

Замініть старий замок

Термін служби кожного типу замка становить від 25 до 100 тисяч відкриттів. Після декількох років використання рекомендується замінити основний замок, або циліндровий механізм, тому що замковий механізм з виробленням легше піддається будь-яким методам злому. Не забувайте консультуватися з фахівцями вони можуть порекомендувати надійний замок, а слюсар допоможе його встановити.

Безпека

Злодії обирають будинку або квартири, які слабо захищені або не захищені зовсім. Основним радою та попередженням буде завжди замикатися будинку. Не діліться інформацією про Ваш від'їзд, розкішної квартирної зупинці, також не залишайте цінні речі в квартирі надовго.

Вхідні двері

Найбільш частіше вхідні двері зламують - тягнуть за петлі, або відривають дверні коробки, просвердлюють або виламують циліндровий механізм. Для захисту циліндра використовують броненакладки і встановлюють якісний циліндр з системою антівзлома. Завжди замикайте вхідні двері на два замки. Видавайте ключі від вхідних дверей свого будинку або квартири тільки обмеженій кількості людей.

Вікна та балкони

Недоброзичливці без особливих зусиль можуть проникнути всередину через вікно, балконні двері або через терасу. Тому якщо ви живете на першому поверсі, поставте на вікна та балкон решітки. Захисна плівка і зовнішні жалюзі захищають аналогічно. Перед кожним від'їздом обов'язково закривайте вікна і замикати балконні двері.

Петлі

Зверніть увагу на своєчасну заміну петель. Для того щоб дізнатися, що петлі потребують заміни, необхідно звернути увагу -якщо дверне полотно бовтається і треться об дверну коробку або підлогу; замок не можна заблокувати; стопорний штифт (втягується при захопленні за ручку) не входить в дверну коробку. Замок - при повороті ключа проскакує механізм замка; засувка (висувається при блокуванні) або засувка висувається тільки частково або зовсім не видвігается.Ціліндр - ключ можна вставити лише частково або не вставити взагалі; при відмиканні ключ необхідно витягти і знову вставити і знайти правильне положення для відмикання; при повороті ключа у вставці нічого не відбувається; ключ повернутий на невеликий кут і не може бути повернений.